Na tropie ziemniaka

Jesienny Rajd Pieszy Tropem Pieczonego Ziemniaka to kolejne wydarzenie o turystyczno-rekreacyjnym charakterze zorganizowane przez Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku. Miłośnicy pieczonego w ognisku kartofla zwiedzali urokliwe okolice Pruchnika w piątek, 14 października.

 

– Grupą około 30 uczestników wyruszyliśmy z CKSiT. Ulicą Akacjową wyszliśmy na Górę Iwa wzniesioną 406 m n.p.m., skąd podziwialiśmy piękne jesienne widoki malowniczego Pruchnika. Barwne korony drzew, dojrzałe owoce tarniny i dzikiej róży, czerwone kozaki rosnące w brzozowym lasku oraz przepiękne czerwone muchomory napotkaliśmy na ścieżce prowadzącej z okolic wieży widokowej na Snopkową Górę. Schodząc z góry zatrzymaliśmy się na tarasie widokowym nad Grotą Solną po czym dotarliśmy do Remizy OSP nr 3 w Pruchniku Górnym gdzie, czekały na nas pieczone ziemniaki z masełkiem i twarożkiem ze szczypiorkiem – opisują organizatorzy.

Organizowane przez pruchnickie centrum wydarzenia kulturalne często związane są z zajęciami terenowymi oraz poznawaniem ciekawych miejsc gminy. Niedawno można było zobaczyć dzieci w strojach aniołów odwiedzające miejsca związane z ks. Bronisławem Markiewiczem, a potem podróżujące z krasnoludkiem przez gminę.

erka/Fot. org.