– Każdy może przyjść i z nami się modlić – mówią kolejno Marcin, Sebastian, Elżbieta, Małgorzata i Marcin ze Wspólnoty Matki Miłosierdzia, którzy odwiedzili naszą Redakcję.

Łączy ich wiara

Wspólnota Matki Miłosierdzia służy Bogu i ludziom przy Jarosławskim Opactwie już od jedenastu lat. W ubiegłym roku przy wspólnocie powstał zespół Od.Nowa, a w najbliższym czasie odbędą się wyjątkowe rekolekcje, których treść i forma dla wielu osób może stanowić inspirację do zmiany życia. Poprowadzi je świecki ewangelizator Witek Wilk.

 

Wspólnota Matki Miłosierdzia powstała w maju 2011 r. Obecnie liczy około 40 członków, a jej opiekunem jest ks. Marek Pieńkowski. Tworzą ją osoby wierzące w Boga, w różnym wieku, różnego stanu, zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Są też małżeństwa. W wielu wypadkach to ludzie, którzy kiedyś znajdowali się na różnego rodzaju „zakrętach”, ale dzięki wierze w Boga odnaleźli sens życia. Niektórym udało się wyjść z depresji, inni wyzbyli się nałogów, rzucili alkohol, narkotyki, papierosy, hulaszcze życie. Po odnowieniu swojej wiary i zawierzeniu życia Bogu przeszli wewnętrzną przemianę. Dziś nie wyobrażają sobie życia bez codziennej modlitwy, regularnej spowiedzi czy Komunii świętej. Są też tacy, którzy potrzebują czegoś więcej niż tylko „niedzielne chrześcijaństwo” i to pragnienie przyprowadziło ich do tego miejsca.

Członkowie wspólnoty spotykają się raz w tygodniu w Czarnej Kaplicy na modlitwie, w której wspólnie uwielbiają Boga, dzielą się Jego Słowem i cieszą swoją obecnością.

W pierwsze piątki miesiąca w kościele pw. św. Mikołaja i św. Stanisława Biskupa animują modlitwę o uzdrowienie i uwolnienie, a w pierwsze soboty wraz z Maryją wynagradzają za grzechy świata.

– Każdy może przyjść i z nami się modlić – mówią kolejno Marcin, Sebastian, Elżbieta, Małgorzata i Marcin, członkowie Wspólnoty Matki Miłosierdzia, którzy odwiedzili naszą Redakcję.

Spotkania modlitewne odbywają się w piątki o 18.40 w Czarnej Kaplicy w Opactwie Jarosławskim.

– Bywa, że ktoś z potrzeby serca się otworzy i opowie nam swoją historię. Czasami wspólnie modlimy się w czyjejś intencji, gdy ktoś tego potrzebuje – opowiada Małgorzata.

Członkowie wspólnoty organizują pielgrzymki, koncerty uwielbienia oraz wieczory chwały, a niebawem Seminarium Odnowy Wiary.

 

Zawierzyli Bogu

Członków wspólnoty łączy silna więź z Bogiem. – Przyszłam do wspólnoty po moim nawróceniu. Wierzę, że to Pan Bóg mnie tutaj przyprowadził. Jestem, modlę się, służę, a moją wiarę staram się pogłębiać – mówi Małgorzata. – Byłem totalnie zagubiony. Przez wiele lat uczęszczałem na psychoterapie. Dzięki wierze w Boga pragnę żyć. Teraz studiuję psychologię, ale kiedyś wydawało się, że już jestem na straconej pozycji… Dopiero szczera wiara w Boga i ta relacja rozpromieniła moje serce. Teraz chcę żyć, działać – wyznaje Marcin. – Człowiek zdaje sobie sprawę, że to dążenie do pieniędzy, do rzeczy materialnych jest mało ważne. Nie ma żadnej wartości. Im jesteśmy bliżej Boga, tym bardziej uświadamiamy sobie, że niczego nam nie brakuje – mówi Sebastian. – Sama modlitwa jest dużym przeżyciem, doświadczeniem. Potrafi odmienić człowieka – zauważa Marcin. – To Pan Bóg otwiera serce tej osoby, która przychodzi i się modli – mówi Elżbieta.

 

Od.Nowa

Przy Wspólnocie Matki Miłosierdzia od listopada 2021r. funkcjonuje ewangelizacyjny zespół muzyczny Od.Nowa. Liczy on ok. 15 osób i ciągle powiększa się o nowych członków. W okresie wakacji grał i śpiewał podczas koncertów uwielbienia m.in. na jarosławskim Rynku, w Parku Miejskim im. Czesławy Puzon ps. „Baśka”, na terenie Gminnego Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji w Radawie oraz na zakończenie Jarmarku Benedyktyńskiego w Jarosławskim Opactwie.

 

Rekolekcje

Już 26 października rozpocznie się Seminarium Odnowy Wiary. Będzie to cykl ośmiu spotkań, które odbywać się będą w każdą środę o godzinie 18.30 w Auli Biblioteki PWSTE (począwszy od środy, 26 października). Spotkania będzie prowadził świecki ewangelizator Witek Wilk, który doświadczywszy ogromu miłości Boga, nie przestaje o Nim mówić.

– Seminarium Odnowy Wiary jak sama nazwa wskazuje odnawia wiarę. Możesz być niewierzący, możesz mieć zupełnie wywalone na Kościół, na Pana Boga i na wszystko. Ja Cię serdecznie zapraszam, bo wierzę, że to będzie fajny czas dla Ciebie, dla mnie. Dokona się dużo fajnych rzeczy – mówi W. Wilk.

Wraz z nim do uczestnictwa w tym wydarzeniu serdecznie zachęcają również organizatorzy: Duszpasterstwo Akademickie Gaudium oraz Wspólnota Matki Miłosierdzia.

– Jeśli w tym momencie pomyślałeś, że to nie jest dla Ciebie, to właśnie Ty powinieneś przyjść! – mówi Małgorzata ze Wspólnoty Matki Miłosierdzia zapraszając zwłaszcza nieprzekonanych do udziału w tym szczególnym wydarzeniu.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie: www.wspolnotaopactwo.pl oraz na www.facebook.com/wmm.opactwo.jaroslaw

 

EK