Zwyciężyli w konkursie o Marii Curie-Skłodowskiej

Początkiem kwietnia w Zespole Szkół Spożywczych i Biznesowych w Jarosławiu odbył się finał I Powiatowego Konkursu „Maria Curie-Skłodowska – kobieta wyprzedzająca epokę”. Wzięli w nim udział uczniowie klas 7 i 8 z jedenastu szkół podstawowych.

 

– Konkurs obejmował dwie kategorie: plastyczną, w której uczestnicy w dowolnej technice uchwycili sceny z życia noblistki oraz biograficzną, w której należało wykazać się nie tylko znajomością biografii i osiągnięć Marii Curie – Skłodowskiej, ale też angielskiego, gdyż część testu uczniowie pisali właśnie w tym języku – mówią organizatorzy tego przedsięwzięcia.

W dniu rozstrzygnięcia konkursu uczniowie mogli skorzystać z wielu atrakcji takich jak: możliwość wzięcia udziału w warsztatach z carvingu, makijażu, stylizacji paznokci oraz obejrzenia pokazu fryzjerskiego czy skosztowania pysznego cateringu przygotowanego dla wszystkich gości w pracowniach kulinarnych ZSSiB.

Uczestnicy mieli również możliwość obejrzenia pokazów chemicznych w wykonaniu uczniów ZSSiB oraz wysłuchania przemówienia dr hab. profesor UMCS Beaty Podkościelnej z Wydziału Chemii, a zarazem przedstawicielki Polskiego Towarzystwa Chemicznego oraz wykładu dr Łukasza Szajneckiego z Katedry Chemii Polimerów UMCS dotyczącego Marii Curie-Skłodowskiej.

W części plastycznej I miejsce zajął Igor Markowicz (SP w Mirocinie), II miejsce – Filip Zimny (SP nr 2 w Jarosławiu), zaś III miejsce – Nikola Pic (SP w Wiązownicy). Wyróżnienie otrzymały: Ewelina Duliban (SP nr 1 w Przeworsku) oraz Dagmara Krawiec (SP w Rozborzu).

W części biograficznej I miejsce zdobyła Lena Wawrzaszek (SP w Laszkach), II miejsce – Lucyna Mazur-Więcław (SP w Rozborzu), a III miejsce – Julia Kopeć (SP w Rozborzu). W tej kategorii wyróżniono: Laurę Mołdoch (SP w Szówsku) oraz Patrycję Miśkiewicz (SP nr 11 w Jarosławiu).

Konkurs przygotowały: Agnieszka Hrycewicz oraz Małgorzata Jakielaszek.

 

Opr. EK