Żołnierze pomogli ofierze wypadku

16 marca żołnierze 202 batalionu lekkiej piechoty z Jarosławia pokazali profesjonalizm i przygotowanie do ratowania życia ludzkiego.

 

Żołnierze 202 batalionu lekkiej piechoty z Jarosławia uczestniczą w szkoleniu zintegrowanym na terenie swojego Stałego Rejonu Odpowiedzialności. Podczas powrotu z zajęć czterech żołnierzy tego batalionu stało się w Jarosławiu świadkami poważnej kolizji drogowej, w której wziął udział motocyklista.

– Gdy dostrzegliśmy całą sytuację, od razu ruszyliśmy do udzielenia pierwszej pomocy ofierze wypadku – relacjonuje przebieg zdarzenia jeden z żołnierzy 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Reakcja żołnierzy jarosławskiego batalionu Obrony Terytorialnej była szybka i zdecydowana. – Podzielili między sobą zadania i sprawnie zaczęli działać na miejscu zdarzenia. Pomogli zabezpieczyć miejsce zdarzenia, kierować ruchem oraz udzielić pierwszej pomocy do czasu przyjazdu Państwowej Straży Pożarnej, której przekazali poszkodowanego – informuje ppor. Rafał Laska, p.o. Rzecznika Prasowego 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

WOT od początku swojego istnienia rozwija się i doskonali kompetencje swoich żołnierzy.

– Bardzo często to przypadek decyduje o tym, że stajemy się świadkami ludzkiej tragedii. To, że posiadamy dwutorowy rozwój, pozwala na nasycenie lokalnych społeczności ludźmi, którzy potrafią wykorzystać swoje profesjonalne umiejętności zarówno w służbie wojskowej, jak i w życiu prywatnym. Równomierne rozmieszczenie jednostek formacji na terenie całego kraju pozwala na błyskawiczne podejmowanie działań ratowniczych. Żołnierze 202 blp pokazali, że są wierni maksymie terytorialsów „Zawsze gotowi, zawsze blisko” i zawsze gotowi do pomocy i wspierania potrzebujących – mówi R. Laska.

Opr. EK, fot. 20 PBOT