Wyjątkowy spektakl w wykonaniu młodzieży

W piątek, 10 listopada, w Szkole Podstawowej im. Jana i Marii Jędrzejowskich w Siedleczce świętowano rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę.

 

Z tej okazji przygotowano spektakl patriotyczny pt. „Pisk Białego Orła”, w którym młodzież przedstawiła historię dotkniętej traumą rodziny, która podczas I wojny światowej przeżywa wymarsz ojca i jednego z synów na front. Ludzie ci ukrywają w swoim domu poetę, który odwołując się do literatury okresu zaborów, podtrzymuje i umacnia patriotyzm domowników. Symbolem wolnej Polski staje się biały orzeł, którego pisk, słyszalny w duszy Polaków, nie pozwala tracić nadziei na wolność. Swój występ uczniowie zaprezentowali również społeczności lokalnej. W niedzielne, listopadowe popołudnie, 19 listopada, licznie zgromadzeni  w Domu Ludowym w Siedleczce mieszkańcy wsi oraz zaproszeni goście mieli okazję nie tylko obejrzeć spektakl, ale i wysłuchać koncertu pieśni patriotycznych.

Uroczystość patriotyczna z okazji Święta Niepodległości zakończyła się podsumowaniem Gminnego Konkursu „Jan i Maria Jędrzejowscy – Nauczyciele i Patroni Szkoły Podstawowej w Siedleczce” oraz wręczeniem nagród laureatom przez burmistrza Miasta i Gminy Kańczuga Andrzeja Żygadło.

DP/fot. org.