Wiosennie o miłości

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu odbył się finał Powiatowego Konkursu Piosenki „Wiosennie o miłości”.

 

W kategorii „Soliści” I miejsce zajęła Kinga Dorota, uczennica ZSDGiL w Jarosławiu, II miejsce – Emilia Bednarska, uczennica I LO w Jarosławiu a III miejsce – Julita Urbańczyk, również uczennica I LO w Jarosławiu. Wyróżnienia otrzymały: Aniela Wojtaszek, Anna Frodyma, Martyna Rusinko oraz Letycja Guśniowska.

W kategorii „Duety” na I miejscu uplasowały się: Emilia Bednarska i Julita Urbańczyk, uczennice I LO w Jarosławiu, na II miejscu – Karolina Krawczyszyn i Martyna Mihułka, uczennice I LO w Jarosławiu, a na III miejscu – Kinga Dorota i Kinga Ochab, uczennice ZSDGiL w Jarosławiu. Wyróżniono: Weronikę Brzyską i Eryka Koźmińskiego.

W konkursie wzięła udział Natalia Darkowska, absolwentka I LO, a zarazem śpiewaczka i skrzypaczka, finalistka i laureatka wielu prestiżowych konkursów. Artystka występująca na scenach oper i teatrów była nie tylko przewodniczącą komisji konkursowej, ale także opowiedziała licznie zebranej młodzieży o swojej pasji.

 

Opr. EK