Będzie „koperta”

Miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami są niezbędne – mówi jeden z naszych Czytelników, zwracając uwagę, że dla osoby z niepełnosprawnością istotne jest to, aby pojazd zaparkowany był jak najbliżej wejścia do danego obiektu.

 

Z prośbą o pomoc w wyznaczeniu miejsca do parkowania dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami przy ul. Grunwaldzkiej zwrócił się do nas pan Stanisław. – Z uwagi na stan zdrowia bardzo często realizuję recepty w aptece „Słoneczko”, dlatego uważam, że takie miejsce bardzo by się tam przydało – mówi.

Pan Stanisław nadmienia, że znalezienie wolnego miejsca postojowego w pobliżu apteki graniczy z cudem. Z uwagi na problemy z poruszaniem się nie może sobie pozwolić na to, aby zaparkować samochód w dalszej odległości. W sprawie poruszonej przez naszego Czytelnika zwróciliśmy się do zarządcy drogi. Została ona rozpatrzona pomyślnie.

– Trwa opracowywanie projektu zmiany organizacji ruchu na ulicy Grunwaldzkiej, w którym zostanie uwzględniona zmiana dotycząca lokalizacji miejsca parkingowego dla osób z niepełnosprawnościami w pobliżu apteki „Słoneczko” – poinformowała końcem ubiegłego tygodnia Iga Kmiecik, rzecznik prasowy Burmistrza Miasta Jarosławia.

 

EK