Wernisaż wystawy Wacława Kochanowicza

15 marca w Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu odbył się wernisaż najnowszej wystawy malarstwa realistycznego Wacława Kochanowicza pt. „Powracam”. Wystawę można obejrzeć do 4 maja.

 

Artysta po trzech latach nieobecności zaprezentował 70 obrazów przedstawiających pejzaże, scenki   rodzajowe, konie, kwiaty i portrety. Wśród nich były i takie, które powstały w ostatnim czasie jak np. „Kiedyś w beskich Skałach”, „Pamiętny Jesion”, czy „Źródliska Jasiołki”.

Wydarzenie przyciągnęło sympatyków z całego Podkarpacia, w tym także z Rzeszowa. Wernisaż uświetnił występ taneczny kujawiaka z oberkiem, który zaprezentowała para uczniów z Powiatowego Ogniska Baletowego im. Lidii Nartowskiej w Jarosławiu. Rozmowy artysty z gośćmi z przedstawicielami młodych i starszych pokoleń oraz dyskusje na temat nowych obrazów trwały do późnych godzin wieczornych. Jak przyznał autor obrazów, po trzech latach nieobecności i wielu towarzyszących wydarzeniach między innymi wernisażach w Jaśliskach, Iwoniczu Zdroju, Rymanowie, Besku oraz Jubileuszu 25-lecia pracy twórczej, który odbył się w Rzeszowie i mimo wielu propozycji wystaw w innych miastach powrócił do Attavantich.

W. Kochanowicz urodził się w 1945 r. w Pruchniku. Tworzy w formule malarstwa sztalugowego – olej na płótnie. Inspiruje go przyroda, krajobraz oraz natura. Swoje emocje przenosi na blejtram, a jego obrazy emanują niespotykanym realizmem i pogodnym, naturalnym pięknem . Prace W. Kochanowicza oferowane są na aukcjach charytatywnych, gdzie osiągają wysokie ceny.

 

EK, fot. CKiP