Rekordowo na Jarosławskich Polach Nadziei

W miniony weekend tj. 20-21 kwietnia prowadzona była akcja charytatywna pn. „Jarosławskie Pola Nadziei”. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i wsparciu ludzi dobrego serca udało się zebrać ponad 193 tys. zł.

 

Celem akcji „Jarosławskie Pola Nadziei” jest pozyskiwanie funduszy na rzecz jarosławskiego Hospicjum im. św. Jana Pawła II przy ul. Sanowej, prowadzonego przez Fundację Wzrastanie.

W przedsięwzięcie każdego roku angażują się uczniowie, nauczyciele, studenci oraz osoby wrażliwe na krzywdę i cierpienie innych. Przepiękne żonkile (znak rozpoznawczy akcji, a zarazem symbol nadziei) przygotowywane są w placówkach oświatowych nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

W tegoroczną, ósmą edycję akcji zaangażowało się wiele osób. Pierwszego dnia publiczna kwesta prowadzona była przed sklepami, a drugiego przed kościołami. Dzięki hojności ludzi dobrej woli udało się zebrać rekordową kwotę 193 tys. 114 zł.

Dzięki środkom z poprzednich zbiórek udało się doposażyć budynek placówki opiekującej się pacjentami nowotworowymi w stanie terminalnym.

– Montaż paneli fotowoltaicznych na dachu budynku i klimatyzacji w salach pacjentów, zakup agregatu prądotwórczego, wyposażenie kuchni oraz pralni, nabycie specjalistycznych łóżek dla chorych i mebli do gabinetów medycznych – to inwestycje, które udało się zrealizować w hospicjum przy ul. Sanowej dzięki corocznym zbiórkom ulicznym pod nazwą „Jarosławskie Pola Nadziei” – mówią organizatorzy tego wydarzenia.

EK, fot. org.