Małżonkowie świętowali Złote Gody

16 par z terenu miasta i gminy Pruchnik zostało uhonorowanych medalem za długoletnie pożycie małżeńskie. Ceremonia wręczenia medali odbyła się w środę, 10 kwietnia.

 

Małżeństwa z terenu gminy Pruchnik, które przeżyły wspólnie 50 lat, odebrały medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Medale nadane zostały przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej a wręczone przez Wacława Szkołę, burmistrza Pruchnika, Roberta Grządziela, sekretarza Gminy Pruchnik i Jadwigę Kłopot, kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Pruchniku. Uroczystość odbyła się w sali narad Urzędu Miejskiego w Pruchniku i uczestniczyło w niej 13 z 16 odznaczonych par.

Medalem za długoletnie pożycie małżeńskie zostali uhonorowani: Katarzyna i Wacław Flak z Pruchnika, Bogumiła i Eugeniusz Folta z Jodłówki, Władysława i Ryszard Fudali ze Świebodnej, Maria i Władysław Kowalik z Kramarzówki, Janina i Jan Kubiccy z Kramarzówki, Helena i Jan Kurasz z Kramarzówki, Danuta i Tadeusz Makowieccy z Rozborza Długiego, Władysława i Wilhelm Pender z Pruchnika, Romana i Mieczysław Pinda z Rozborza Okrągłego, Janina i Mieczysław Sabatowscy z Hawłowic, Elżbieta i Józef Sałamaj z Rozborza Długiego, Maria i Antoni Szczepanik z Rozborza Okrągłego, Bogusława i Marian Wcisło z Rozborza Długiego, Helena i Jan Król z Kramarzówki, Helena i Stanisław Makara z Pruchnika, Barbara i Mieczysław Stec z Pruchnika.

Redakcja Gazety Jarosławskiej również przyłącza się do życzeń dla dostojnych Jubilatów. Życzymy dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz wielu pięknych chwil spędzonych w gronie najbliższych.

 

Opr. EK, fot. UG Pruchnik