Ranking szkół podstawowych

Portal edukacyjny WaszaEdukacja.pl przeprowadził ogólnopolski ranking szkół podstawowych. Dzięki niemu można dowiedzieć się jak wypadają m.in. jarosławskie, czy przeworskie szkoły podstawowe na tle kraju.

 

– Ranking szkół podstawowych 2024 jest efektem starannej analizy danych pochodzących od wiarygodnych instytucji, takich jak Okręgowe Komisje Egzaminacyjne, Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki – czytamy na stronie internetowej waszaedkukacja.pl.

Portal WaszaEdukacja.pl skupił się nie tylko na wynikach egzaminów ósmoklasistów, ale także na osiągnięciach uczniów w różnych olimpiadach przedmiotowych.

– To podejście pozwala na uzyskanie pełniejszego obrazu jakości kształcenia w poszczególnych placówkach.Celem jest pokazanie, jakie szkoły oferują kompleksowe wsparcie w rozwijaniu pasji i zdolności uczniów – czytamy.

W rankingu szkół podstawowych 2024 w Jarosławiu, zorganizowanym przez portal edukacyjny WaszaEdukacja.pl, wzięło udział 11 placówek, zgodnie z wymogami ustalonymi w regulaminie. I miejsce w Jarosławiu (687 w kraju) zajęła Szkoła Podstawowa Sióstr Niepokalanek im. bł. M. Marceliny Darowskiej, II miejsce (895 w kraju) – Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stefana Żeromskiego, III miejsce (1032 w kraju) – Szkoła Podstawowa nr 9 im. Tadeusza Kościuszki, IV miejsce (1097 w kraju) – Szkoła Podstawowa nr 7 im. ks. Stanisława Staszica, V miejsce (3360 w kraju) – Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Królowej Jadwigi, VI miejsce (4827 w kraju) – Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza, VII miejsce (4866 w kraju) – Szkoła Podstawowa nr 2 im. ks. Stanisława Konarskiego, VIII miejsce (5158 w kraju) – Szkoła Podstawowa nr 5 im. Baśki Puzon, IX miejsce (5201 w kraju) – Szkoła Podstawowa nr 10 im. Wojska Polskiego, X miejsce (6002 w kraju) – Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego, a XI miejsce (6116 w kraju) – Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. Piotra Skargi.

W rankingu szkół podstawowych 2024 w Przeworsku najlepiej wypadła Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II (2630 w kraju). Tuż za nią była Szkoła Podstawowa nr 2 im. Hugona Kołłątaja (4291 w kraju) oraz Szkoła Podstawowa nr 3 im. Józefa Piłsudskiego (9119 w kraju).

 

Opr. EK