Pomarańczowe niebo

Wypuszczenie w górę masy pomarańczowych baloników zainaugurowało obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

 

Celem obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

jest sprzeciw wobec dyskryminacji osób niepełnosprawnych w pracy, urzędzie oraz w życiu codziennym. Jest to dzień manifestowania tolerancji i równouprawnienia. Zwykle wydarzeniu temu towarzyszył Marsz Godności, który prowadził uczestników na jarosławski rynek. W tym roku wydarzenie to musiało zostać zorganizowane w nieco skromniejszej formie. Tradycja została jednak zachowana. W samo południe w niebo pofrunęła ogromna ilość pomarańczowych baloników.

W wydarzeniu wzięły udział dzieci z pobliskiego przedszkola.

Z okazji dnia godności PSONI Koło w Jarosławiu przygotowało również internetową zabawę, która podbija serca uczestników.

– Celem akcji PSONI Koło w Jarosławiu jest zwrócenie uwagi na prawa Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, do równego uczestnictwa we wszystkich sferach życia społecznego oraz propagowanie wiedzy o Dniu Godności Osób z niepełnosprawnością Intelektualną – mówią organizatorzy akcji.

Aby dołączyć do wyzwania wystarczy ubrać się na pomarańczowo, zrobić zdjęcie lub nagrać film z napisem #dziengodnosci i wstawić na swój profil na Facebook. Na wykonanie zadania jest 48 godzin. Osoba, która wykona zadanie może nominować kolejne osoby.

EK, fot. PSONI Koło w Jarosławiu