Strażacy świętowali

We wtorek, 4 maja na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka. Podobna uroczystość miała miejsce w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku w piątek, 7 maja.

 

W Jarosławiu uroczystość z okazji Dnia Strażaka rozpoczęła się od przyjęcia meldunku przez bryg. Krzysztofa Kowala, komendanta powiatowego PSP w Jarosławiu od kpt. Kamila Kondrackiego, dowódcy uroczystości. Po podniesieniu flagi na maszt odegrano hymn państwowy. W czasie uroczystości odczytane zostały wyciągi z rozkazów personalnych o awansach na wyższe stopnie służbowe. Otrzymało je 27 funkcjonariuszy, w tym 4 oficerów i 2 aspirantów. Wyróżniono także 7 strażaków PSP i 2 strażaków OSP Brązową Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”. Po uroczystym apelu w Kościele p.w. Chrystusa Króla w Jarosławiu odprawiona została Msza św. w intencji strażaków, emerytów pożarnictwa i ich rodzin, którą koncelebrował JE ks. bp Stanisław Jamrozek wraz z ks. prał. Andrzejem Surowcem.

Z kolei uroczysta zbiórka związana z wręczeniem odznaczeń, awansów na wyższy stopień służbowy i złożeniem ślubowania przez trzech nowo przyjętych strażaków odbyła się w Komendzie Powiatowej PSP w Przeworsku w piątek, 7 maja. Obecni byli Starosta Powiatu Przeworskiego Bogusław Urban, funkcjonariusze KP PSP w Przeworsku oraz rodziny ślubujących strażaków. Akty nominacji i odznaczenia wręczyli Starosta Przeworski Bogusław Urban i Komendant Powiatowy PSP w Przeworsku st. kpt. Marcin Lachnik.

W minionym tygodniu swoje święto obchodzili też strażacy z gminy Tryńcza. Obchody rozpoczęła uroczysta Msza św. w Kościele pw. św. Kazimierza. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli pod remizę strażacką.

 

EK, fot. org.