Sesja drogowa, czyli gdzie poprawią

Jarosław: Radni powiatu jarosławskiego zebrali się końcem kwietnia, by zatwierdzić podział pieniędzy na inwestycje drogowe. Spory zakres zaplanowanych remontów i nowych chodników jest efektem współfinansowania prac przez gminy na zasadzie po połowie. Łącznie powiat przeznaczy   ponad 8 mln zł na poprawę zarządzanych przez siebie dróg.

 

Planowane naprawy dróg zawsze budzą zainteresowanie choćby dlatego, że codziennie gdzieś jedziemy, a dziury pojawiają się z reguły częściej niż postępuje ich łatanie i wiele jezdni ciągle czeka na połatanie. W tym roku powiat przeznaczy niemal 3 mln zł na poprawienie infrastruktury drogowej w Jarosławiu i ponad 5 mln zł na drogi w pozostałych gminach. Będą one prowadzone tam, gdzie samorządy gminne zdecydowały o współfinansowaniu. Ta zasada obowiązuje już od kilku lat. Zadań jest dość dużo, ale w większości nie są to inwestycje o szerszym zakresie.

 

Gdzie i co zrobią?

Jarosław

Ul. Okrzei, Pasieka, Królowej Jadwigi, Paderewskiego, Dolnoleżajska, Stawki, Batalionów Chłopskich, Łazy Kostkowskie, Zwierzyniecka, Bandurskiego, Kościuszki i Rybacka. Łączny koszt 2.930 tys. zł.

 

Gm. Chłopice

Budowa chodnika w Dobkowicach od kościoła do szkoły – 200 tys. zł

Budowa chodnika w Zamiechowie od świetlicy wiejskiej – 200 tys. zł

 

Gm. Jarosław

Przebudowa drogi Wólka Pełkińska – Wola Buchowska – 500 tys. zł

Przebudowa drogi w Kostkowie – 400 tys. zł

Przebudowa drogi w Makowisku – 220 tys. zł

Przebudowa drogi w Bobrówce – 140 tys. zł

 

Gm. Laszki

Budowa chodnika w Miękiszu Nowym – 150 tys. zł

Budowa chodnika w Miękiszu Starym – 140 tys. zł

Budowa chodnika w Charytanach – 100 tys. zł.

 

Gm. Pawłosiów

Przebudowa drogi w Kidałowicach – 40 tys. zł

 

Gm. Pruchnik

Przebudowa dróg w Świebodnej i Hawłowicach – 200 tys. zł

 

Gm. Radymno

Budowy chodników: w Kroczowej – 400 tys. zł, w Łazach – 400 tys. zł, w Nienowicach – 400 tys. zł, w Świętem – 200 tys. zł, w Ostrowie – 200 tys. zł, w Chotyńcu – 200 tys. zł i w Michałówce – 150 tys. zł. Przebudowa chodnika w Ostrowie – 200 tys. zł. Projekt chodnika w Skołoszowie – 40 tys. zł i w Zabłotcach – 40 tys. zł. Dokumentacja na chodnik przy drodze Radymno – Wacławice – 80 tys. zł. Remont mostu w Zabłotcach – 200 tys. zł

 

Gm. Rokietnica

Budowa chodnika w Rokietnicy – 100 tys. zł, w Tuligłowach – 100 tys. zł

 

Gm. Roźwienica

Budowa chodnika w Węgierce – 96 tys. zł, w Rudołowicach – 80 tys. zł, w Cząstkowicach – 64 tys. zł, w Woli Roźwienickiej – 30 tys. zł. Projekt chodnika w Rudołowicach – 30 tys. zł i w Więckowicach – 30 tys. zł

 

Gm. Wiązownica

Budowa chodnika w Piwodzie – 100 tys. zł i w Zapałowie – 100 tys. zł

 

Wszystkie inwestycje dotyczą dróg powiatowych. Ich zakres wynika z zaplanowanych kwot, a ilość jest związana z decyzjami rad gmin o przyznanym współfinansowaniu. Decyzje gmin o wsparciu remontów dróg powiatowych przekładają się jednoznacznie na plany powiatu w tym zakresie.

 

erka/fot. powiat jarosławski