Podróż zakończył w polach

Policjanci z komisariatu w Radymnie zatrzymali 23-latka, który swoją podróż zakończył w polach. Okazało się, że mężczyzna był pijany. Znaleziono przy nim również marihuanę.

 

Zgłoszenie o pojeździe znajdującym się na polu ornym, przy ul. Zasanie w Radymnie, wpłynęło do jarosławskiego dyżurnego, kilka dni temu, od świadka zdarzenia.

– Kiedy policjanci przyjechali na miejsce zauważyli audi, stojące na polu ornym. Do tylnego zaczepu holowniczego miało zapięty pas transportowy. Przy pojeździe stał mężczyzna, którego funkcjonariusze wylegitymowali. Początkowo, 23-letni mieszkaniec gminy Radymno, nie przyznawał się do jazdy samochodem. Twierdził, że kierujący tym autem oddalił się z miejsca zdarzenia, a on był jedynie pasażerem. Policjanci wykonując dalsze czynności w tej sprawie ustalili, że to 23-latek kierował audi, a podczas zdarzenia, w pojeździe nie było innych osób. Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu – miał w organizmie ponad 2 promile. Mieszkaniec gminy Radymno, został zatrzymany w policyjnym areszcie – informuje KPP w Jarosławiu.

Okazało się, że kierowanie w stanie nietrzeźwości pojazdem, to nie jedyne przewinienie 23-latka. Podczas zatrzymania, mundurowi znaleźli przy nim susz roślinny, a w trakcie przeszukania pojazdu, którym kierował, funkcjonariusze znaleźli metalowy pojemnik z suszem roślinnym. Wstępne badanie potwierdziło, że zabezpieczony susz to marihuana. 23-latek usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

EK/KPP