Pan Jan świętował swoje setne urodziny

Jan Telega z Malenisk w czwartek, 22 lutego obchodził swoje setne urodziny. Z tej okazji odwiedził go Mariusz Reń, wójt gminy Pawłosiów waz z Joanną Tomaszewską, sekretarzem gminy oraz Małgorzatą Siry, kierownikiem Referatu Spraw Obywatelskich.

 

Wójt M. Reń w życzeniach skierowanych do Szanownego Jubilata podkreślił, że sto lat to piękny wiek, nacechowany szczególną wartością, której towarzyszyły lata doświadczeń naznaczone blaskami i cieniami codziennego życia.

Na ręce pana Jana przekazano list gratulacyjny, bukiet kwiatów oraz symboliczne upominki. W uroczystości wzięli także udział przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Jarosławiu oraz Zofia Krajnik, sołtys Malenisk, która złożyła życzenia w imieniu wszystkich mieszkańców. Uczestnicy uroczystości odśpiewali tradycyjne „Dwieście lat!” a dopełnieniem jubileuszowych wydarzeń, był przygotowany specjalnie na tę okazję, tort urodzinowy. Spotkanie przebiegało w niezwykle sympatycznej atmosferze. Dobry nastrój pana Jana udzielał się wszystkim obecnym.

  1. Telega urodził się 22 lutego 1924 r. w Chałupkach. Od przeszło dwudziestu lat jest mieszkańcem Gminy Pawłosiów. Przez całe swoje życie był bardzo pracowity, zawsze ciepły i rodzinny. Pomimo tak zacnego wieku nadal cieszy się dobrym zdrowiem. Jest ojcem czworga dzieci, dziadkiem pięciu wnucząt, pradziadkiem dziesięciorga prawnuków i prapradziadkiem dwóch praprawnuków.

Redakcja Gazety Jarosławskiej również dołącza się do życzeń i gratulacji składanych na ręce Szanownego Jubilata. Panu Janowi życzymy dużo zdrowia oraz jeszcze wielu pięknych chwil spędzonych w gronie najbliższych mu osób.

EK, fot. UG Pawłosiów