„Niebieskie motyle 2024”

„Poznaj nasz wielobarwny świat” – to temat przewodni IX edycji Regionalnego Przeglądu Twórczości plastycznej Dzieci i Młodzieży ze Spektrum Autyzmu i Zespołem Aspergera „Niebieskie Motyle 2024”. Wydarzenie odbyło się w piątek, 12 kwietnia na terenie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jarosławiu.

 

Na konkurs nadesłano łącznie 78 prac. Komisja konkursowa oceniała prace plastyczne w dwóch kategoriach: przedszkola i szkoły podstawowe.

– Młodzi artyści łamiąc bariery i stereotypy zaprezentowali w swoich artystycznych wizjach swój świat wewnętrzny – jakże bogaty i wielobarwny – zwracają uwagę organizatorzy.

Nagrody, oprócz miejsc premiowanych w obu kategoriach, otrzymali wszyscy młodzi artyści biorący udział w przeglądzie.

W uroczystej gali uczestniczyli m.in. Mariusz Trojak, wicestarosta jarosławski oraz Marta Kurpiel, naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych.

Podczas gali można było zobaczyć wspaniały występ artystyczny dzieci z OSW pt. „Barwny świat motyli”. Nie zabrakło również słodkiej niespodzianki w postaci tortu.

– Mamy nadzieję, że w przyszłym roku na jubileuszowej X gali będziemy mogli zobaczyć się w jeszcze większym gronie. Już dziś zapraszamy na kolejną jubileuszową edycję – w innym terminie i dla większej ilości uczestników – mówią organizatorzy tego wydarzenia.

Celem organizowanego przeglądu była m.in. popularyzacja twórczości plastycznej dzieci ze spektrum autyzmu i zespołem Aspergera, podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu dziecięcego oraz integracja i prezentacja prac i talentów.

 

EK, fot. org.