Mikołaj rozdał ponad 800 prezentów

W niedzielę, 3 grudnia, w hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zarzeczu odbyły się III Gminne Mikołajki – „Razem dla Dzieci”.

 

W oficjalnym otwarciu tegorocznych Gminnych Mikołajek udział wzięli: wójt Gminy Zarzecze Tomasz Bury, sekretarz Gminy Zarzecze, Radny Powiatu Przeworskiego Łukasz Laska oraz przewodnicząca Rady Gminy Zarzecze Małgorzata Byrwa wraz z radnymi.

 

Tegoroczne Gminne Mikołajki cieszyły się dużym zainteresowaniem. Organizacja została podzielona na trzy bloki: dzieci z żłobków i przedszkoli z terenu Gminy Zarzecze, dzieci z klas I-III oraz z klas IV-VIII Szkół Podstawowych z terenu Gminy Zarzecze. Tego dnia na dzieci czekała moc atrakcji takich jak: dmuchane zjeżdżalnie oraz place zabaw, gry i animacje mikołajkowe, fotobudka, konkursy z nagrodami, malowanie twarzy, stoisko z wypiekami, pokaz policyjny i pierwszej pomocy oraz wiele, wiele innych…głównym punktem programu były odwiedziny Świętego Mikołaja, który w tym roku wręczył paczki dla ponad 800 dzieci z terenu Gminy Zarzecze.

– Organizując pierwsze Gminne Mikołajki nie spodziewaliśmy się tego jak dużym zainteresowaniem będzie cieszyć się nasza inicjatywa. Tegoroczna III edycja była rekordową, ponieważ Mikołaj rozdał ponad 800 paczek dzieciom z terenu Gminy Zarzecze. Radość dzieci oraz ich rodziców w tym dniu była bezcenna – mówił wójt Gminy Zarzecze Tomasz Bury.

DP/fot. UG Zarzecze