Lodowisko jednak ruszy

Miłośnicy sportów zimowych będą mogli w tym sezonie poślizgać się na łyżwach przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jarosławiu. Lodowisko rusza w środę, 6 grudnia o godz. 17. W tym dniu wstęp będzie bezpłatny.

 

Minionej zimy ze względu na wysokie ceny energii elektrycznej nieczynne było lodowisko przy MOSiR w Jarosławiu. O to czy obiekt zostanie otwarty tej zimy zapytaliśmy w Urzędzie Miasta Jarosławia. Waldemar Paluch, burmistrz Miasta Jarosławia początkowo wstrzymywał się z konkretnymi obietnicami, przypominał o konieczności oszczędzania.

– Bardzo byśmy chcieli, aby lodowisko w bieżącym sezonie było otwarte. Robimy wszystko, aby sprostać potrzebom mieszkańców naszego miasta, ale, niestety, cena energii dla samorządów nie staniała. Jednostki, takie jak Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, nie są chronione tarczą antyinflacyjną (rachunek za gaz w styczniu ubiegłego roku był o 500% wyższy, niż miesiąc wcześniej). Wyłączone lodowisko w zeszłym sezonie było natomiast przykrą konsekwencją wzrostu cen energii elektrycznej o ponad 200%. Mamy nadzieję, że w tym sezonie temperatury na zewnątrz będą niskie i nie będzie wymagane częste uruchamianie agregatów mrożących taflę lodowiska, co pozwoli zmniejszyć koszty jego funkcjonowania – tłumaczył jeszcze przed kilkoma dniami burmistrz W. Paluch, przypominając, że w jarosławskim samorządzie, ale także w innych samorządach, podtrzymywane są decyzje podjęte w ubiegłym roku w celu uzyskania oszczędności. – Sytuacja finansowa naszej gminy mocno odbiega od pożądanej z powodu powszechnie znanych czynników zewnętrznych (inflacja, drastyczny wzrost kosztów energii, wojna za wschodnią granicą). Nieustannie liczymy na to, że ulegnie ona zmianie na lepsze i będzie można wrócić na normalny tor dynamicznego rozwoju naszego miasta – mówił burmistrz.

 

Zapadła pozytywna decyzja

Końcem ubiegłego tygodnia niespodziewanie okazało się, że lodowisko jednak ruszy. Burmistrz wraz kilkoma radnymi osobiście odwiedził obiekt, gdzie nagrał krótki filmik, w którym poinformował o jego uruchomieniu. Lodowisko ma zacząć funkcjonować w środę, 6 grudnia. Tego dnia wstęp będzie bezpłatny. W dni powszednie 1,5 h seanse będą odbywać się w godzinach: 15.00-16.30, 17.15-18.45 oraz 19.30-21.00, natomiast w dni wolne od pracy i święta w godzinach:12.15-13.45, 15.00-16.30, 17.15-18.45 oraz 19.30-21.00. Seanse szkolne będą odbywać się w dni powszednie pomiędzy godz. 8 a 14. Za bilet normalny zapłacimy 10 zł, za bilet ulgowy (również dla posiadaczy Jarosławskiej Karty Seniora) – 8 zł. 50% ceny biletu normalnego lub ulgowego zapłacą posiadacze Jarosławskiej Karty Dużej Rodziny. Wypożyczenie łyżew kosztuje 7 zł, ostrzenie łyżew – 10 zł, pingwinek do nauki jazdy – bezpłatnie. Więcej informacji na ten temat można uzyskać pod numerem tel. 16 621 56 58 w. 48.

EK