Kolędowali dla Kacpra

W niedzielę, 28 stycznia Gminnym Centrum Kultury w Wiązownicy odbył się kolejny koncert charytatywny na rzecz Kacpra z Pełkiń w wykonaniu Stowarzyszenia Młodzieżowego „Auxilium” oraz Zespołu Muzycznego „Legend”.

 

– Kacper Sidor 17 sierpnia ubiegłego roku miał wypadek komunikacyjny w miejscowości Wólka Pełkińska, w wyniku którego doznał bardzo poważnych obrażeń głowy. Chłopiec z miejsca wypadku został przetransportowany śmigłowcem do Wojewódzkiego Szpitala nr 2 w Rzeszowie przy ulicy Lwowskiej, gdzie przeprowadzono kilka poważnych operacji, aby ratować jego życie. Na szczęście lekarze stanęli na wysokości zadania i udało im się uratować 12-letniego chłopca pomimo bardzo złych rokowań – mówią organizatorzy tego wydarzenia.

Po czteromiesięcznym pobycie w szpitalu Kacper został wypisany do domu, gdzie obecnie korzysta z prywatnej rehabilitacji domowej i jest pod stałą opieką lekarzy oraz specjalistów. Nie wiadomo jak długo mieszkaniec Pełkiń będzie musiał się rehabilitować i czy uda mu się wrócić do sprawności fizycznej, ale pewne jest, że to proces długotrwały, a co za tym idzie, bardzo kosztowny. Z tego względu na rzecz chłopca organizowane są różnego rodzaju wydarzenia charytatywne, podczas których zbierane są środki na leczenie i rehabilitację.

Rodzice Kacpra serdecznie dziękują Stowarzyszeniu Młodzieżowemu „Auxilium” oraz Zespołowi Muzycznemu „Legend” za podjęcie takiej inicjatywy pomocy dla ich syna i gratulują wytrwałości na całej trasie koncertowej, która rozpoczęła się w Surochowie, następnie w Szówsku, w Pełkiniach, w Łańcucie i zakończyła się w Wiązownicy, okazując przy tym wdzięczność wszystkim osobom sprawującym władzę w tych miejscowościach, dzięki którym te koncerty mogły się odbyć, oraz tym wszystkim, którzy w jakikolwiek inny sposób przyczynili się do organizacji tych występów.

Do akcji pomocy Kacprowi włączyła się także Gmina Chłopice na czele z wójtem Andrzejem Homą, organizując „Karnawałowe zakończenie ferii”. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 11 lutego o godz. 14 w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej w Chłopicach. W programie przewidziane jest wiele atrakcji dla dzieci. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej Gminy Chłopice.

Opr. EK, fot. org.