Spośród dziesięciu wniosków, które wpłynęły do Urzędu Miasta, nominowanych zostało sześć osób/instytucji pretendujących do wyróżnienia.

Jarosławy 2022

W piątek, 26 sierpnia w wyjątkowej scenerii Wielkiego Jarmarku Jarosławskiego wręczone zostały nagrody Burmistrza Miasta Jarosławia – „Jarosław 2022”.

 

W znamienitym gronie nominowanych do nagrody „Jarosława” znaleźli się: minister Anna Schmidt, archeolog Monika Broszko, artyści Wacław Kochanowicz oraz Ireneusz Janicki, a także Jarosławska Orkiestra Dęta „Laudate Dominum” i Uczelniany Samorząd Studencki z Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu.

Decyzją kapituły prestiżową nagrodę Burmistrza Miasta Jarosławia „Jarosław 2022” otrzymali: minister Anna Schmidt, Jarosławska Orkiestra Dęta „Laudate Dominum” oraz Uczelniany Samorząd Studencki PWSTE w Jarosławiu. Nagrody wręczył Waldemar Paluch, burmistrz Miasta Jarosławia.

– Wszystkie nominowane osoby w szczególny i wyjątkowy sposób zasłużyły się dla dobra naszego miasta i nie sposób wymienić wszystkich zasług, jakie wniosły dla dobra naszej lokalnej społeczności przez wiele lat swojej aktywnej pracy. Warto zwrócić jednak uwagę na wyjątkowość osób młodych z naszej jarosławskiej Alma Mater, którzy w zrywie gorących serc, tak jak wiele tysięcy wolontariuszy nie szczędząc sił i środków nieśli pomoc osobom potrzebującym, uciekającym ze swojego kraju przed rosyjską agresją. To wyjątkowy przykład bezinteresownej pracy, społecznego zaangażowania dla drugiego człowieka i wielkiego ducha drzemiącego w tak młodych osobach, który zasługuje na wyjątkowe uznanie i szczególny sposób podziękowania. Ogromna i bezinteresowna praca społeczna tak młodych ludzi, jak również wszystkich pozostałych nominowanych niech stanowi dla nas wyjątkowy przykład jak żyć w XXI wieku i pracować dla wspólnego dobra – mówi burmistrz W. Paluch, gratulując wszystkim zasłużonym.

Ostatnia edycja wręczenia Jarosławów odbyła się w 2019 roku. Później nastała pandemia, która spowodowała, że nagrody nie przyznawano, dlatego w tej edycji przyznano aż trzy główne nagrody.

EK, fot. CKiP