Dzieci się nie nudziły

Dobiegły końca ferie zimowe, które w Gminie Tryńcza zdecydowanie można zaliczyć do udanych. Przygotowane zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem dzieci. Łącznie z atrakcji i wyjazdów skorzystało ponad 850 uczestników.

 

W ramach przygotowanej przez Gminę Tryńcza oferty odbyły się wyjazdy: do Kosmoparku na Kosmiczną Wystawę w Rzeszowie; na kręgle i pizzę do „Coloseum” w Jarosławiu; do kina na filmy: „Akademia Pana Kleksa”, „Jajko czy kura” oraz „Podróż do Krainy Jutra”. Były też wycieczki: do „Powerland” w Biłgoraju oraz dwa wyjazdy do kompleksu krytych basenów w Dębicy oraz wyjazd na basen do Leżajska. Odbyły się turnieje: strzeleckie na strzelnicy multimedialnej i strzelnicy sportowej w Głogowcu; gier wielkoformatowych (Gniewczyna Tryniecka, Jagiełła, Gniewczyna Łańcucka, Gorzyce, Tryńcza); szachowy w Szkole Podstawowej w Gorzycach; badmintona w Szkole Podstawowej w Gorzycach; ping-ponga w Szkole Podstawowej w Tryńczy oraz międzyszkolny turniej przeszkód MDP. W programie zajęć nie zabrakło też warsztatów: robienia sushi, rękodzieła ludowego, decoupage, kreatywnych: kolorowe zdrowe kanapki i gofry; z igłą i nitką „Uszyjmy coś puchatego”, kulinarnych: mini zdrowe burgery i zdrowe śniadania. W czasie ferii odbył się także pokaz mieszanych Sztuk Walki MMA-AK, pokaz ratownictwa medycznego, bale Karnawałowe w Tryńczy i Gniewczynie Łańcuckiej oraz zajęcia fitness z trenerem personalnym. Każdy mógł skorzystać także z Lodowiska „Biały Orlik” w Tryńczy.

Organizatorami zajęć w ramach Gminnych Ferii było Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa Gminy Tryńcza oraz Centrum Usług Społecznych w Gminie Tryńcza.

DP/GCKiC Tryńcza