„Dom kobiet” zachwycił publiczność

4 listopada w Sali Lustrzanej jarosławskiego Centrum Kultury i Promocji odbyła się premiera spektaklu „Dom Kobiet” w wykonaniu Teatru Baccalaureus.

 

Licznie zgromadzona publiczność miała okazję poznać historię kilku pokoleń kobiet zamieszkujących pod jednym dachem. Aktorki wcielające się w role babki Celiny, Julii, Marii, Tekli, Róży i Joanny przedstawiły codzienne troski i problemy. Historia każdej z tych kobiet jest niezwykła, każda z nich ma coś do powiedzenia oraz zakomunikowania światu. Każda żyje przeszłością swojego mężczyzny, który już odszedł.

Spektakl „Dom Kobiet” w reżyserii Doroty Białek, opracowany został na podstawie dramatu Zofii Nałkowskiej o tym samym tytule wydanym w 1930 roku. Publiczność nagrodziła występ aktorów gromkimi brawami.

Teatr „Baccalaureus” powstał w 2010 roku przy Akademii Trzeciego Wieku w Jarosławiu. W swoim repertuarze posiada m.in. takie przedstawienia jak: „Poswarek tabaki z gorzałką”, „Sejm białogłowski” „Z jakim się wdajesz takim się stajesz”, „Świeczka zgasła”, „Pierwsza lepsza czyli nauka zbawienna” „Balladyna” czy „Mężczyzna do wzięcia”.

 

EK