Stworzyli zakątek czytelniczy

– Zakątek czytelniczo-medialny „Wędrująca książka” powstał w pomieszczeniu Szkoły Podstawowej w Tuligłowach. – To jedyne miejsce w wiosce dostępne praktycznie cały rok w godzinach pracy szkoły, stąd pomysł na lokalizację – podkreśla Anna Stec, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tuligłów, które we własnym zakresie przygotowało salę.

 

– Do zakątka może przyjść każdy mieszkaniec Tuligłów i skorzystać tabletów, poczytać książki, posłuchać muzyki, wypić kawę lub herbatę. Organizujemy też konkursy o zasięgu gminnym, ostatnio był konkurs plastyczny „Zakładka do książki”, w listopadzie będzie jeszcze konkurs na okładkę do książki i akcja „Czytanie na dywanie”. W grudniu ma się odbyć wieczór poetycki. Pomieszczenie dotąd niewykorzystywane nabrało nowego życia – mówi prezes stowarzyszenia.

Zakątek powstał w ramach projektu „Zakątek czytelniczo-medialny Wędrująca książka” finansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Funduszu Wspierania Rozwoju Organizacji Pożytku Publicznego. Stowarzyszenie otrzymało dotację w kwocie prawie 10 tys. zł. Za te pieniądze dostosowali pomieszczenia oraz zakupili wyposażenie. Książki przynoszą mieszkańcy. Już zebrało się ich około 130.

Oficjalne otwarcie zakątka nastąpiło 11 listopada b.r. podczas Wieczornicy Patriotycznej z okazji Święta Niepodległości.

erka/Fot. org.