Co z Cegielnianą?

Jarosławianie dopominają się o remont ul. Cegielnianej. Mają już dość czekania. Niestety wygląda na to, że w najbliższym czasie nic w tej sytuacji się nie zmieni. Trwa opracowywanie dokumentacji technicznej.

 

Zapytanie o remont ul. Cegielnianej powraca do naszej Redakcji jak bumerang. Niejednokrotnie Czytelnicy zwracali uwagę na potrzebę jej przebudowy. W sierpniu ubiegłego roku, kiedy ostatni raz poruszaliśmy kwestię remontu tej ulicy, Powiatowy Zarząd Dróg informował, że przebudowa nastąpi dopiero po „zarurowaniu cieku Miłka” przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Rzeszowie zgodnie z wykonaną dokumentacją. Od tego czasu minął przeszło rok, dlatego też po kolejnych telefonach naszych Czytelników postanowiliśmy sprawdzić, jak wygląda sytuacja.

   Paweł Tworek, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Jarosławiu wyjaśnia, że ul. Cegielniana zostanie przebudowana zgodnie z opracowywaną dokumentacją techniczną. Jej wykonawcą jest przedsiębiorstwo Geomiar Sp. z.o.o. W sprawie tej prowadzone są także uzgodnienia z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

– W oczekiwaniu na powyższe Powiatowy Zarząd Dróg w Jarosławiu informuje, że w najbliższym czasie nie są planowane żadne prace remontowe oprócz prac związanych z bieżącym utrzymaniem wyżej wymienionej ulicy – mówi P. Tworek, dyrektor PZD.

Z powyższych informacji wynika, że jeszcze to potrwa, a mieszkańcom nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać.

 

EK