Charytatywnie dla schroniska

Charytatywna akcja na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach na terenie kampusu PANS, Delikatesów Piotruś Pan, sklepów SPOŁEM i E.Leclerc w Jarosławiu PRZEDŁUŻONA do 26 KWIETNIA

 

– W ostatnim czasie wspólnie z zagranicznymi studentami studiującymi w PANS w ramach programu Erasmus+ odwiedziliśmy podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach, przekazując artykuły ofiarowane przez mieszkańców Jarosławia i okolic do oznaczonych punktów zlokalizowanych na terenie Delikatesów Piotruś Pan (przy ul. Bema, 3-Maja, Reymonta, Piłsudskiego),a także sklepów E.Leclerc (Galeria Stara Ujeżdżalnia) i SPOŁEM (ul. Jana Pawła II, Kraszewskiego, os. Armii Krajowej) oraz kampusu PANS w Jarosławiu – mówi Magdalena Bojarska, rzecznik prasowy i kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej PANS w Jarosławiu.

– Serdecznie dziękujemy wszystkim Osobom, które wspierają naszą charytatywną akcję, która potrwa do 26kwietnia br. Dziękujemy bardzo pani prezes Zarządu oraz całej załodze za umożliwienie przeprowadzenia akcji na terenie sieci sklepów „Społem” PSS w Jarosławiu oraz dyrekcji i pracownikom sklepu E.Leclerc w Galerii Stara Ujeżdżalnia, a także Delikatesom Piotruś Pan – podkreśla M. Bojarska.

Inicjatywa została objęta Patronatem Honorowym JM Rektora, prof. ucz. dr. hab. Krzysztofa Rejmana. Załoga schroniska, w którym przebywa kilkaset psów i kotów świetnie radzi sobie z codziennymi obowiązkami. – W imieniu naszych braci mniejszych bardzo prosimy o wsparcie schroniska i przekazywanie dla zwierzaków: karmy mokrej i suchej – z naciskiem na mokrą dla psów i kotów, zabawek oraz smyczy i obroży, jak również żwirku dla kotów – mówią studenci PANS.

Jednocześnie zachęcają do adopcji podopiecznych schroniska, zarówno tych rzeczywistych, kończących się zabraniem czworonoga do domu, jak również przypominają, że można zostać „wirtualnym opiekunem”. Adoptując psa czy kota wirtualnie, wspomaga się finansowo jego utrzymanie. Szczegóły dostępne są na stronie: http://www.schroniskoorzechowce.pl

Organizatorami akcji, która trwa do 26 kwietnia br. są mgr Magdalena Bojarska, Rzecznik Prasowy i Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej PANS w Jarosławiu i zagraniczni studenci przebywający w naszej Uczelni w ramach programu Erasmus+.