64-latek znęcał się nad partnerką

Policjanci jarosławskiej komendy podjęli decyzję o wydaniu nakazu opuszczenia mieszkania i zakazie zbliżania się do niego przez 64-letniego mieszkańca gminy Jarosław, który już od dłuższego czasu stosował przemoc wobec swojej partnerki.

 

Kilka dni temu policjantów na pomoc wezwała kobieta, która czuła się zagrożona zachowaniem swojego konkubenta.

– Mężczyzna od dłuższego czasu miał stosować wobec niej przemoc fizyczną i psychiczną oraz groził jej pozbawieniem życia. Interweniujący na miejscu policjanci ustalili, że mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Sprawca przemocy domowej został zatrzymany w policyjnym areszcie – mówi asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

Aby skutecznie przeciwstawić się agresji mężczyzny wobec ofiary przemocy, mundurowi skorzystali z nowego prawa-ustawy antyprzemocowej. Zebrane w tej sprawie informacje jednoznacznie wskazywały na konieczność odizolowania agresora. Funkcjonariusze wydali mężczyźnie nakaz opuszczenia lokalu i zakaz zbliżania się do niego i jego bezpośredniego otoczenia. 64-latek, mógł zabrać z mieszkania jedynie przedmioty osobistego użytku oraz rzeczy niezbędne do wykonywania pracy.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Jarosławiu. Za znęcanie się psychiczne i fizyczne grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

EK/KPP