Wypadek autobusu na DK77

We wtorek, 8 stycznia przy zjeździe z autostrady A4 w miejscowości Skołoszów na drodze DK 77 w kierunku do Przemyśla, doszło do niebezpiecznego wypadku autobusu, którym podróżowały 52 osoby.

 

Do zdarzenia doszło po godzinie 13. Na miejsce natychmiast zadysponowane zostały służby ratunkowe.

– W wyniku przeprowadzonego rozpoznania stwierdzono, że autokar turystyczny relacji Katowice-Arłamów z niewyjaśnionych przyczyn uderzył w tył naczepy stojącego na prawym pasie jezdni samochodu ciężarowego. W wyniku zaistniałej sytuacji cztery osoby po dokładnym przebadaniu przez zespoły ratownictwa medycznego zostały przetransportowane do szpitali w Jarosławiu i Przemyślu w tym jedna Przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do Rzeszowa. U pozostałych osób nie stwierdzono poważniejszych obrażeń i zostały one przewiezione podstawionym autobusem do hotelu w Arłamowie – mówi bryg. Waldemar Czernysz, rzecznik prasowy KP PSP w Jarosławiu.

Z uwagi na charakter zdarzenia na miejsce akcji została zadysponowana Grupa Operacyjna Komendanta Powiatowego w Jarosławiu pod dowództwem mł. bryg. Pawła Szkoły. Na miejsce wypadku przyjechała także Teresa Kubas-Hul, wojewoda podkarpacki.

Akcja ratunkowa zakończyła się po godzinie 22. Wzięło w niej udział 6 zastępów strażackich oraz służby współdziałające tj.: Pogotowie Ratunkowe, Policja i służby drogowe.

Opr. EK