Charytatywna akcja na rzecz schroniska w Orzechowcach

Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej i Rzecznik Prasowy Państwowej Akademii Nauk Stosowanych im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu, Magdalena Bojarska i zagraniczni studenci przebywający w jarosławskiej Uczelni w ramach programu Erasmus+ organizują charytatywną akcję na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach, która odbędzie się w dniach od 15 stycznia do 15 kwietnia 2024 r. na terenie kampusu i w wybranych sklepach.

 

Podobnie jak w poprzednich latach partnerami inicjatywy są Delikatesy Piotruś Pan (przy ul. Bema, 3-Maja, Reymonta, Piłsudskiego), a także sklepy E.Leclerc (Galeria Stara Ujeżdżalnia) i SPOŁEM (ul. Jana Pawła II, Kraszewskiego, os. Armii Krajowej) w Jarosławiu.

W poprzednich latach akcja cieszyła się wielkim poparciem lokalnej społeczności – także tym razem organizatorzy bardzo proszą o Państwa zaangażowanie i wsparcie. Schronisko zmaga się z wieloma potrzebami, jak na przykład zakup droższej mokrej i suchej karmy gastro dla psów.

Akcja została objęta Patronatem Honorowym JM Rektora, prof. ucz. dr. hab. Krzysztofa Rejmana.

Celem inicjatywy jest udzielenie pomocy rzeczowej dla zwierzaków znajdujących się w schronisku. Do oznaczonych kartonów zbierane będą karma mokra i sucha – z naciskiem na mokrą dla psów i kotów, koce, zabawki oraz smycze i obroże, jak również żwirek dla kotów, które pozwolą podopiecznym schroniska przetrwać.

W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach obecnie znajduje się kilkaset zwierząt. Są to przeważnie ofiary wypadków, wycieńczenia spowodowanego samotną tułaczką po mieście czy zaniedbań z winy poprzednich właścicieli. Podobnie jak załoga schroniska marzymy, aby wśród nas pojawiało się coraz więcej empatii oraz ludzi wrażliwych na cierpienie zwierząt i chętnych do niesienia pomocy naszym mniejszym braciom. Istnieją rozmaite sposoby na wspieranie schroniskowych pensjonariuszy, od zapewnienia domu tymczasowego, przez udzielanie pomocy finansowej oraz rzeczowej po wolontariat polegający m.in. na poświęcaniu własnego czasu i oczywiście serca podczas wyprowadzania psiaków na spacery, do czego gorąco zachęcamy – mówi M. Bojarska.

W imieniu zwierzaków i organizatorów bardzo prosimy o pomoc. Jeśli możesz dać dom, któremuś z podopiecznych schroniska – nie wahaj się. Jeżeli natomiast chciałbyś pomóc, ale nie masz możliwości fizycznego zaadoptowania zwierzaka – możesz zostać jego „wirtualnym opiekunem”. Adoptując psa czy kota wirtualnie, wspomagasz finansowo jego utrzymanie. Szczegóły dostępne są na stronie: http://www.schroniskoorzechowce.pl

Nie czekaj! Nie zwlekaj! Okaż serce już dziś!

 

Kontakt do Organizatora: Magdalena Bojarska, tel. 660-508-412

AS