Debatowali o bezpieczeństwie unijnym

W połowie grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu odbyła się debata „Co dalej Unio?”.

 

Debata „Co dalej Unio?” – to cykl corocznych debat Europe Direct Rzeszów, podczas których podsumowywane są wydarzenia mijającego roku w Unii Europejskiej. Tym razem tematem przewodnim wydarzenia było bezpieczeństwo. Uczestnicy tego spotkania podejmowali zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa energetycznego, żywnościowego oraz obronnego. Wśród prelegentów byli m.in. Sylwia Katazyna Mazur, ekspertka Team Europe Direct, Dominik Łazarz, ekspert Europe Direct Rzeszów i Centrum Dokumentacji Europejskiej oraz Łukasz Piś, dyrektor Zespołu Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu.

Od 2018 roku tego typu debaty odbywały się w Klubie Akademickim Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. W tym roku wydarzenie takie po raz pierwszy zorganizowane zostało w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. A. Fredry w Jarosławiu przy współpracy z Zespołem Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu, którego uczniowie bardzo chętnie angażują się w różnego rodzaju projekty i wydarzenia.

EK, fot. org.