Wykłady dla seniorów

Od początku września br. trwa realizacja projektu Akademia Bezpiecznego Seniora, w którym uczestniczą seniorzy w wieku 60 + z Kańczugi oraz Łukawca (w powiecie rzeszowskim).

 

W ramach projektu seniorzy uczestniczą w cyklicznych spotkaniach tematycznych ze specjalistami różnych dziedzin. W ostatnim czasie był to wykład na temat historii miasta Kańczugi oraz osób związanych z Kańczugą, którzy podczas II wojny światowej walczyli z okupantem w szeregach Armii Krajowej na terenie miasta i okolic. Poprowadził go mieszkaniec Kańczugi Bogusław Urban – historyk, a zarazem starosta przeworski. Ciekawe zajęcia odbyły się również 6 listopada, w czasie których uczestniczący w projekcie kańczuccy seniorzy uczestniczyli w zajęciach rekreacyjno-ruchowo-tanecznych, które poprowadziła Alicja Geroń-Sierżęga, instruktor i właściciel szkoły tańca. Dodatkowo czas seniorom umilał grający na gitarze Adrian Skoczylas, przewodnik beskidzki.

Współorganizatorami przedsięwzięcia są: Mirosław Hajnosz – przewodniczący Zarządu Osiedla Parkowe w Kańczudze oraz Fundacja Galicja Semper Fidelis.

Projekt Akademia Bezpiecznego Seniora dofinansowany jest ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025. Edycja 2023.

 

DP/fot. org.