Wsparcie dla strażaków

OSP Łopuszka Wielka i OSP Łopuszka Mała to jednostki z gminy Kańczuga otrzymały dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie na zakup sprzętu i wyposażenia.

 

– Udało nam się uzyskać dofinansowanie w kwocie 15 tys. zł, do tego dochodzi dotacja z Urzędu Miasta i Gminy w Kańczudze w kwocie 1 890 zł. Dzięki temu uzupełnimy sprzęt – mówi prezes OSP Łopuszka Wielka Zbigniew Czepiel.

Z kolei dla druhów z Łopuszki Małej to kolejny rok korzystania z takiego dofinansowania. – W tamtym roku udało nam się jako jedynym na naszym terenie po raz pierwszy raz otrzymać dofinansowanie w kwocie 15 tys. zł. W tym roku znów się udało. Teraz dostaliśmy prawie 14 tys. zł. Do tego dojdzie dotacja z gminy. Teraz nasza jednostka przekształca się w kierunku ratownictwa wodnego, mamy pięciu ratowników i pod nich jest też głównie dobierany sprzęt. Mamy także zamiar obstawiać imprezy masowe nad zbiornikiem i ogólne imprezy – mówi Mateusz Malik z OSP Łopuszka Mała.

Dla obu jednostek OSP jest to konkretny zastrzyk pieniędzy, dzięki któremu mogą się lepiej doposażyć.

– Cieszę się że dzięki wspólnym staraniom, kolejne jednostki OSP mogły otrzymać dofinansowanie z WFOŚ na sprzęt osobisty i umundurowanie – informował w ubiegły czwartek poseł Tadeusz Chrzan. Parlamentarzysta wymienił OSP Łazy, Miękisz Stary, Laszki, Kramarzówka, Rokietnica, Wola Węgierska, Makowisko, Mołodycz, Duńkowice, Pruchnik, Wola Buchowska, Węgierka i Wiązownica w powiecie jarosławskim oraz OSP MajdanSieniawski, Mirocin, Ujezna, Pantalowice, Rączyna, Gać, Zarzecze, Widaczów, Żurawiczki, ŁopuszkaMała, ŁopuszkaWielka, Ostrów, Jagieła, Gniewczyna Łańcucka i Jawornik Polski w powiecie przeworskim. Zapewnił przy tym, iż w najbliższym czasie kolejne jednostki mogą również liczyć na wsparcie.

Marcin Sobczak