Polna droga w mieście

Każdego dnia mieszkańcy ul. Szmaragdowej narażają się na uszkodzenie swoich samochodów. Wszystko przez nawierzchnię drogi, a raczej jej brak.

 

Mieszkańcy mówią iż starania o poprawienie stanu drogi zaczęli już w 2014r. Twierdzą, że zgłaszali to do odpowiednich władz. Niestety bezskutecznie. W międzyczasie utwardzali drogę na własną rękę angażując swój czas i środki. Efekt był jednak krótkotrwały. Wystarczyło trochę deszczu i sytuacja na powrót się pogarszała. Jeden z mieszkańców tej ulicy pokazuje uszkodzenie powstałe na jego samochodzie. Mieszkanka kolejnego domu wspomina jak przyjechał do niej serwisant sprzętu AGD, który urwał miskę olejową w swoim pojeździe. Dlaczego tak długo zaniedbywano tę drogę i czy można oczekiwać poprawy w najbliższym czasie?

Ul. Szmaragdowa znalazła się w zasobach miasta całkiem niedawno, w 2017 roku. Remont tzw. bieżący tej ulicy został zaplanowany na 2020 rok i będzie wykonany. Prosimy o cierpliwość. – wyjaśnia Iga Kmiecik, rzecznik prasowy urzędu miasta Jarosławia.