Wjechał na przejazd przy czerwonym świetle

Przed sądem będzie odpowiadał 67-letni mieszkaniec gminy Radymno, który wjechał na przejazd kolejowy w momencie, kiedy została włączona sygnalizacja świetlna i zaczynały opadać rogatki. Maszynista był zmuszony do nagłego hamowania. Niebezpieczny incydent, został zarejestrowany przez kamery monitoringu na przejeździe kolejowym w Ostrowie

 

Końcem lipca, dyżurny jarosławskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w Ostrowie pojazd typu SUV wjechał na teren przejazdu kolejowego, zmuszając pociąg osobowy do zatrzymania się. Do zdarzenia doszło 28 lipca przed godz. 6.

– Świadek, przejeżdżając przez Ostrów, zauważył, że na terenie przejazdu kolejowego, pomiędzy opuszczonymi z obydwu stron półzaporami, znajduje się pojazd typu SUV oraz pociąg osobowy. Według zgłaszającego, maszynista był zmuszony do nagłego hamowania i pociąg zatrzymał się w rejonie przejazdu kolejowego. Po chwili kierujący pojazdem ominął opuszczone półzapory i odjechał z miejsca zdarzenia w nieznanym kierunku – informuje KPP w Jarosławiu.

Na podstawie zabezpieczonego nagrania monitoringu, policjanci ustalili pojazd, który brał udział w tym zdarzeniu.

– Funkcjonariusze dotarli do kierującego bmw, którym okazał się 67-letni mieszkaniec gminy Radymno. Mężczyzna usłyszał już zarzuty naruszenia na przejeździe kolejowym zakazu wjazdu za sygnalizator przy sygnale czerwonym i spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Sprawa swój finał znajdzie w sądzie – informuje KPP w Jarosławiu.

Policjanci przypominają, że naruszenie przez kierującego pojazdem na przejeździe kolejowym zakazu wjazdu za sygnalizator przy sygnale czerwonym zagrożone jest mandatem karnym w kwocie 2 tys. zł.

 

EK/KPP