Radny Jerzy Mazur traktuje przebudowę drogi, jako pierwszy etap większej inwestycji.

Kręte drogi do porozumienia z remontem ulicy

Pod koniec lipca w Starostwie Powiatowym w Przeworsku podpisano umowę na rozpoczęcie prac związanych z przebudową drogi powiatowej nr 1256R ulica Jana Pawła II i Piskorowice – Pigany –   Sieniawa. Wykonawcą inwestycji jest firma z Dębicy. Całkowita wartość wynosi 11 719 475 zł. Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg wspiera ją kwotą 5 381 195 zł.

 

Na sesjach Rady Powiatu Przeworskiego kilka razy podejmowano temat niskiego poziomu inwestycji powiatowych w gminie Sieniawa. Radny Jerzy Mazur wyliczał potrzeby gminy, a władzom powiatu wytykał brak zainteresowania. – Inwestycje w infrastrukturę powiatową na terenie miasta i gminy Sieniawa zrównały się do zera – mówił. Z kolei starosta przeworski Bogusław Urban odpowiadał, że dba o wszystkich mieszkańców powiatu przeworskiego jednakowo. W końcu udało się uzyskać dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na przebudowę drogi powiatowej biegnącej przez gminę Sieniawa. – Dla mnie jest to połowa sukcesu. Z przygotowanego projektu realizujemy jedynie jego połowę – ocenia J. Mazur.

Inwestycja się odbędzie

Opiewające na kwotę 11 719 475 zł koszty inwestycji pokryją:Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg w kwocie 5 381 195 zł, Powiat Przeworski w kwocie 3 169 141 zł i Miasto i Gmina Sieniawa w kwocie 3 169 139 zł.

Udało mi się przekonać Radę Miejską w Sieniawie, by mimo ogromnych potrzeb, jakie mamy w gminie udzielić pomocy finansowej Powiatowi Przeworskiemu, finalnie aż niemal 3,2 mln zł do zadania. Zabiegaliśmy o to razem z burmistrzem Adamem Wosiem – mówi J. Mazur. Do kwoty przeznaczonej przez gminę dochodzi prawie 3,2 mln zł z budżetu powiatu przeworskiego. – Szanowni Państwo, potraktujmy to jako pierwszy etap tej inwestycji powiatowej. Myślę, że kolejny jest przed nami. Niezmiennie będę robił wszystko, aby inwestycja została zrealizowana całkowicie – podsumowuje.

Termin zakończenia prac zaplanowano na koniec listopada tego roku.

Miejmy nadzieję, że na obietnicach się nie zakończy. W znacznym stopniu poprawi się bezpieczeństwo pieszych i kierowców oraz komunikacja pomiędzy powiatem przeworskim i leżajskim.

 

DB/UMiG Sieniawa