Wiadukt się sypie

Mieszkańcy alarmują, że wiadukt na ul. 3-go Maja jest w fatalnym stanie. Chodnik jest nierówny i zagraża bezpieczeństwu, zwłaszcza osób mających problem z poruszaniem się.

 

Z wiaduktu korzysta codziennie wiele osób, również pieszo. Łączy on z miastem duże osiedle Kombatantów, prowadzi też do jednostki wojskowej, dużych zakładów pracy i marketów wielkopowierzchniowych. Tymczasem chodnik biegnący przez wiadukt jest nierówny, z dziurami, w kilku miejscach widać nawet wystające pręty zbrojeniowe.

Stan tego chodnika jest opłakany i wręcz zagraża bezpieczeństwu. Osoby starsze bardzo łatwo mogą na nim upaść. Temat ten był poruszany w mediach lokalnych w 2019 r., lecz niestety od tamtego czasu nic się zmieniło. Władze lokalne nie kwapią się do remontu, chociaż jest to główna ulica miasta – zauważa jeden z mieszkańców.

W Urzędzie Miasta Jarosławia zapewniają, że o wiadukcie nie zapomniano. Poczynione zostały już nawet pewnie działania, napotkano jednak na przeszkody w realizacji zadania.

Remont wiaduktu na ul. 3-go Maja to dla nas bardzo ważna inwestycja, dlatego już dwa lata temu rozpoczęliśmy projektowanie, a nawet zabezpieczyliśmy środki finansowe na jego przebudowę. Niestety, po zrobieniu odwiertów, okazało się, że proces naprawy jest poważniejszy, skutkiem czego wydłużył się proces projektowania architektonicznego. Obecnie jesteśmy gotowi do realizacji i zabezpieczyliśmy na ten cel w budżecie miasta na 2024 rok kwotę 500 tys. zł. Budżet miasta jeszcze nie został zatwierdzony, więc realizacja tej inwestycji będzie zależała od decyzji Rady Miasta. Jeżeli radni nie zmienią tego zapisu, już na wiosnę będziemy mogli przystąpić do gruntownej naprawy wiaduktu – informuje burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch.

DP