Warsztaty łączące pokolenia

Koło Gospodyń Wiejskich Gorliczyna II nie zatrzymuje się. W ostatnim czasie zorganizowała cykl warsztatów kulinarnych, których podsumowanie odbyło się w sobotę, 16 września.

 

Panie z II Koła Gospodyń z Gorliczyny już wcześniej pokazały, że kuchnia i tradycyjne przepisy nie mają przed nimi tajemnic. W ubiegłym roku zajęły II miejsce w wojewódzkim etapie konkursu „Bitwa Regionów”, o czym wspominaliśmy na naszych łamach. Teraz, pozyskując dofinansowanie zewnętrzne w ramach projektu „Nawigator II – programu rozwoju ekonomii społecznej”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, zorganizowały cykl warsztatów dla blisko 50 uczestników. Były to „Słodkie warsztaty” oraz „Pierogi inaczej” połączone z promocją idei ekonomii społecznej. Pod czujnym okiem pań z KGW powstawały pierogi z najróżniejszymi farszami: ruskie, z kaszą, kapustą, z miętą, szpinakiem, jagodami, czy jabłkami. Najmłodsi wraz ze swoimi mami przygotowywali też ciasteczka i torty, które można było degustować podczas spotkania w Wiejskim Domu Kultury w Gorliczynie. Jak podkreślają Agnieszka Dryś oraz Agnieszka Stępak z KGW Gorliczyna II, warsztaty są świetnym pomysłem na integrację lokalnej społeczności oraz przyciągnięcie młodych mam do koła.

W spotkaniu podsumowującym projekt wzięli udział uczestnicy z rodzinami, a także m.in. wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec, zastępca Wójta Teresa Wielgos, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Anna Huk, kierownik Biura Powiatowego ARiMR Szymon Gruszka oraz sołtys Gorliczyny Tomasz Jędrzejec.

DP