Rozpoczyna się peregrynacja obrazu Najświętszego Serca Pana Jezusa

Kopia obrazu Najświętszego Serca Pana Jezusa odwiedzi wszystkie parafie Archidiecezji Przemyskiej. Miejscem inauguracji jest parafia pw. Bożego Ciała w Jarosławiu.

 

Kopia obrazu Najświętszego Serca Pana Jezusa, która w najbliższym czasie będzie peregrynować do wszystkich parafii Archidiecezji Przemyskiej już w sobotnie popołudnie (16 września) przybyła do jarosławskiego Opactwa. Można ją było zobaczyć choćby podczas trwania Jarmarku Benedyktyńskiego. Obraz Najświętszego Serca Pana Jezusa jest wielu osobom dobrze znany. To właśnie w Parafii pw. św. Mikołaja i św. Stanisława Biskupa znajduje się jego oryginał.

Kopia obrazu, która przybyła do Opactwa, w minioną środę została pobłogosławiona przez Ojca Świętego Franciszka, podczas audiencji generalnej w Rzymie. Następnie nawiedziła Paray-le Monial we Francji – miejsce objawień Marii Małgorzaty Alacoque o Najświętszemu Sercu Jezusa, a później trafiła do Jarosławia.

W poniedziałek, 18 września w godzinach popołudniowych, czyli już po zamknięciu obecnego numeru gazety kopia obrazu Najświętszego Serca Pana Jezusa w uroczystej procesji została przeniesiona do jarosławskiej Kolegiaty, gdzie o godzinie 18. pod przewodnictwem ks. abpa Adama Szala, metropolity przemyskiego miała zostać odprawiona Msza św. Wydarzenie to było zwieńczeniem obchodów 700-lecia powstania pierwszego kościoła w Jarosławiu.

Obraz będzie odwiedzał parafie archidiecezji według ustalonej kolejności. Peregrynacja najprawdopodobniej zakończy się 1 marca 2025 r. w Strachocinie.

EK