Walijska delegacja zachwycona kolejką

Z dwudniową wizytą przebywała w Przeworsku delegacja składająca się z przewodniczącego oraz konsultantów-ekspertów współpracujących z New Europe Railway Heritage Trust. Celem wizyty było omówienie międzynarodowego rozwoju Przeworskiej Kolei Dojazdowej.

 

Goście, którzy przyjechali do Przeworska, wizytę rozpoczęli od konferencji prasowej z udziałem władz powiatowych, na czele ze starostą przeworskim Bogusławem Urbanem. Później delegacja zwiedziła dworzec kolejowy „Przeworsk Wąski” wraz ze znajdującą się w nim wystawą oraz pobliską lokomotywownię. Nie mogło też zabraknąć przejażdżki samą kolejką. Goście w czasie dwóch dni wizyty zwiedzili też jeszcze m.in. Muzeum Dzieduszyckich w Zarzeczu. Jak podsumował starosta, już teraz można mówić o sukcesie spotkania i nawiązanej współpracy.

 

Nowy Europejski Fundusz Dziedzictwa Kolei (NERHT) jest stowarzyszeniem zarządzanym przez komitet złożony z wolontariuszy, których wspólną misją jest ochrona dziedzictwa kolei w byłych krajach komunistycznych. NERHT nie korzysta z funduszy z Unii Europejskiej lub innych organów publicznych i jest w całości sponsorowany przez sponsorów.

DP