W trosce o zdrowie kobiet

„Kobieta jest jak zdrowie” – pod takim hasłem w niedzielę, 3 marca w świetlicy wiejskiej w Ostrowie odbył się Gminny Dzień Kobiet. Wydarzenie zgromadziło przedstawicielki płci pięknej, które nie tylko spędziły miło czas, ale również miały okazję do skorzystania z oferowanych badań profilaktycznych.

 

Licznie zgromadzone uczestniczki tego wydarzenia powitał Bogdan Szylar, wójt gminy Radymno oraz Paweł Siara, sołtys Ostrowa, którzy złożyli najlepsze życzenia dla wszystkich pań z okazji ich święta, doceniając ich codzienny trud, wysiłek i poświęcenie. Głos zabrali również zaproszeni goście, w tym m.in. Anna Huk, członkini zarządu Województwa Podkarpackiego, która apelowała do obecnych pań, aby nie wahały się poddać badaniom profilaktycznym. Na to, jak ważna jest dbałość o swoje zdrowie, zwracała również uwagę Barbara Stawarz, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu w głoszonej przez siebie prelekcji.

Dzięki owocnej współpracy z Wojewódzkim Szpitalem w Przemyślu zorganizowano darmowe badania profilaktyczne dla pań, umożliwiając im dbanie o swoje zdrowie w przyjaznej atmosferze. Nie zabrakło także niespodzianek- od drobnych upominków po występy, które rozbawiły wszystkich uczestników. Na scenie pojawił się znakomity impersonator Elvisa Presleya, który swoim talentem i charyzmą sprawił, że atmosfera była niesamowicie energetyczna i pełna pozytywnych emocji. Popis swych niezwykłych umiejętności dali również uczniowie Szkoły Podstawowej w Ostrowie w przygotowanym na tę okoliczność kabarecie oraz występach wokalnych. Natomiast ucztę dla podniebienia przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Ostrowie.

Tego typu wydarzenie odbyło się w ostatnim czasie również w świetlicy wiejskiej w Duńkowicach. – Zakończenie tych magicznych dni w obu przypadkach było momentem pełnym wzruszeń i refleksji. Radość naszych pań, które mamy nadzieję tego dnia poczuły się docenione i ważne, pozostanie z nami na długo. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego niezapomnianego dnia! To kolejny dowód, że wspólnie tworzymy piękną i zżytą społeczność – podsumowuje wójt. B. Szylar.

EK