W pół godziny odnaleźli zaginioną kobietę

Niespełna pół godziny potrzebowali jarosławscy dzielnicowi i policjanci z posterunku w Wiązownicy, aby odnaleźć 34-latkę, której zaginięcie zgłosiła matka. Sytuacja była bardzo poważna.

 

W poniedziałek, 12 lutego przed godz. 14, dyżurny jarosławskiej komendy otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonej kobiety, że jej 34-letnia córka, chwilę temu wyszła z domu i nie powróciła. Sytuacja była bardzo poważna, bo jak poinformowała zgłaszająca, zaginiona ma problemy ze zdrowiem i mogła chcieć targnąć się na swoje życie. Policjanci z posterunku w Wiązownicy natychmiast rozpoczęli jej poszukiwania. Skrupulatnie sprawdzili wszelkie informacje, mogące przyczynić się do jej odnalezienia. W poszukiwania zaangażowano też jarosławskich dzielnicowych. Funkcjonariusze ustalili, że kobieta ostatni raz była widziana na drodze, która prowadziła do Wiązownicy. Z uwagi na rozwidlenie dróg, mundurowi pozostawili radiowóz i pieszo udali się w kierunku pobliskich zakrzewień. Podczas sprawdzania terenu policjanci zauważyli sylwetkę kobiety odpowiadającej rysopisowi, która na ich widok zaczęła oddalać się w przeciwnym kierunku. Funkcjonariusze dotarli do 34-latki. Była zdezorientowana, pobudzona i nie potrafiła logicznie wyjaśnić, co robi w tym miejscu. Kobieta trafiła pod specjalistyczną opiekę lekarską. Zdecydowane i szybkie działanie policjantów zapobiegło tragedii.

 

Pamiętajmy!

Jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Wsparcia Emocjonalnego dla dorosłych nr 116 123 i telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111. Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego pod nr telefonu 800 70 2222. Szczegółowe informacje można znaleźć też na stronie internetowej: centrumwsparcia.pl. Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję telefon 22 484 88 01. Szczegółowe informacje znajdują się też na stronie internetowej: stopdepresji.pl

EK/KPP