W Galerii Rynek 6 otwarto wystawę pt. „Inspiracje”

W czwartek, 11 stycznia w Galerii Rynek 6 Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki odbył się wernisaż wystawy pt. „Inspiracje”

 

– Tą wystawą rozpoczęliśmy rok 2024 w Galerii Rynek 6 i musimy przyznać, że był to bardzo udany debiut artystyczny młodej artystki Aleksandry Marciniak, uczennicy II klasy PLSP Jarosław. Mimo młodego wieku jej osiągnięcia są już całkiem spore. Jest laureatką konkursów o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Jej projekt został nagrodzony także w konkursie „Kupiec Jarosławski” – informuje Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki.

A. Marciniak jest młodą, ambitną osobą, która pracuje nad swoim artystycznym warsztatem, pod okiem Eliasza Dyrowa, artysty wielokrotnie nagradzanego i wyróżnianego, który udziela jej prywatnych lekcji i wskazówek.

Zgromadzonych na wernisażu przywitała Elżbieta Śliwińska-Dąbrowska, dyrektor JOKiS, która nie szczędziła miłych słów dla wystawiających swoje prace. Natomiast o pomyśle zorganizowania tej wystawy utrzymanej w konwencji „mistrz-uczeń” opowiedziała Marzena Stęc, komisarz wystawy i opiekun Galerii Rynek 6.

Opr. EK, fot. JOKiS