Uczniowie SP 6 zakończyli projekt dotyczący Rodziny Ulmów

We wtorek, 22 listopada w Szkole Podstawowej nr 6 im. ks. Piotra Skargi w Jarosławiu odbyło się spotkanie poświęcone Błogosławionej Rodzinie Ulmów. Wydarzenie to było podsumowaniem dużego projektu między przedmiotowego z historii i religii.

 

– Wydarzenie to jest już kolejnym etapem poznawania historii Błogosławionej Rodziny Ulmów. Wszystko zaczęło się już w ubiegłym roku szkolnym, kiedy to Agnieszka Joniec Jurczak, nauczyciel historii wraz z katechetą ks. Markiem Demskim zapoczątkowali tematykę Rodziny Ulmów i zachęcili uczniów do poznawania historii tej rodziny – mówi Patrycja Stefanowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Jarosławiu.

Jako pierwszy wykonany został projekt „Historia Ulmów w pudełku zamknięta”, podczas którego uczniowie tworzyli piękne pudełka, przedstawiające historię rodziny włączonej do grona błogosławionych (również w języku angielskim). Była również wycieczka do Markowej oraz wizyta w rozgłośni Radia Fara. Nie obyło się też bez tradycyjnych pogadanek i rozmów na lekcjach religii i historii oraz na wielu innych przedmiotach. Chętni mieli także możliwość wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Historia wypełniona dobrocią i miłością”.

Podczas wtorkowego spotkania uczniowie zgromadzeni przy relikwiach rodziny Ulmów mogli uzupełnić swoją wiedzę w tym zakresie oraz poznać szczegóły związane z beatyfikacją, która odbyła się 10 września w Markowej. O całym logistycznym przygotowaniu tego wydarzenia, w którym wzięło udział około 37 tys. osób, czyli dwa razy więcej niż się spodziewano, opowiedziała Małgorzata Sztolf, dyrektor Biura Beatyfikacji Rodziny Ulmów. Natomiast ciekawostki z życia błogosławionej rodziny Umów przedstawił Łukasz Sztolf, redaktor Radia Fara, który prowadził transmisje na żywo z uroczystości beatyfikacyjnej.

Na zakończenie wydarzenia odbył się quiz z nagrodami, w którym uczniowie wykazali się dużą wiedzą związaną z historią i życiem Rodziny Ulmów.

EK, fot. SP 6 (1)