Trzymał 5 kg narkotyków w domu

Policjanci Wydziału Kryminalnego przeworskiej jednostki oraz funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Wydziału Kryminalne Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających.

 

Policjanci uzyskali informację, że jeden z mieszkańców gminy Tryńcza w swoim miejscu zamieszkania może posiadać substancje zabronione. Funkcjonariusze pojechali do miejsca zamieszkania 21-latka. W trakcie prowadzonych czynności policjanci potwierdzili uzyskane informację. W domu oraz garażu znajdującym się na posesji młodego mężczyzny ujawnili i zabezpieczyli susz rośliny, sprasowane tabliczki koloru brunatnego oraz skrystalizowaną substancje koloru białego i żółtego. Wstępnie badanie zabezpieczonych substancji wykazało, że jest to marihuana, haszysz oraz amfetamina. Łącznie blisko 3 kg. Pozostałe 2 kg, to substancje zabronione, które trafiły do badań.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Podejrzanemu grozi kara pozbawiania wolności nawet do 10 lat. Wobec 21-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyzna w przeszłość był już karany za posiadanie środków odurzających.

DP/KPP Przeworsk