Trwa budowa wyniesionych przejść dla pieszych

W najbliższym czasie w Jarosławiu powstanie 5 wyniesionych przejść dla pieszych. Prace rozpoczęły się przy ul. Legionów. Kolejne będą prowadzone na ulicach: Skarbowskiego, Raszyńskiej, Chrobrego i Spytka.

 

– Zadanie będzie też obejmowało montaż 3 radarowych wyświetlaczy prędkości w okolicy przejść dla pieszych przy ul. 3-go Maja, obok stacji paliw Circle K (Jarlan) i Kościoła pw. Chrystusa Króla oraz przy ul. Krakowskiej, obok cmentarza – informuje Urząd Miasta Jarosławia.

Prace będą prowadzone „połówkowo”, aby zapewnić przejazd kierowcom i możliwość bezpiecznego przejścia pieszym. Czasowe i stałe organizacje ruchu zostały zatwierdzone przez Starostwo Powiatowe w Jarosławiu.

Zadanie jest dofinansowane z projektu „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w Mieście Jarosław poprzez wyznaczenie, wyniesienie i doposażenie przejść dla pieszych oraz doposażenie szkół podstawowych w narzędzia edukacyjne z zakresu ruchu drogowego”. Dzięki zewnętrznemu wsparciu we wrześniu br. do sześciu jarosławskich szkół podstawowych (SP nr 1, 2, 6, 7, 9, 10) trafiły mobilne miasteczka rowerowe, jako pomoce dydaktyczne do nauki przepisów ruchu drogowego i praktycznego szkolenia w zakresie ruchu pieszych i do nauki jazdy na rowerze.

 

EK