Tradycyjne szopki prawie gotowe

Szopki ukazujące Świętą Rodzinę w Betlejem to nieodłączny element Świąt Bożego Narodzenia. Ich widok przyciąga wiernych w różnym wieku. Szczególną jednak radość sprawiają najmłodszym, zwłaszcza gdy goszczą w niej żywe zwierzęta…

 

W Jarosławiu „żywą szopkę” będzie można zobaczyć przed jarosławską Kolegiatą. W tym roku planowania jest nowa odsłona szopki. Co prawda zwierząt będzie troszkę mniej, niż w latach ubiegłych, ale tradycja zostanie zachowana. Szopkę, która zawsze zdobiła jarosławski rynek w tym roku będzie można zobaczyć w Parku Czesławy Puzon ps. „Baśka”. Aranżację przygotował Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki.

„Żywa szopka” będzie cieszyć również najmłodszych mieszkańców gminy Wiązownica. Wzorem lat ubiegłych stanie ona nieopodal Kościoła pw. Św. Walentego i Narodzenia NMP w Wiązownicy. Świętej Rodzinie towarzyszyć będą żywe zwierzęta tj. owce, kozy, kucyki, osioł czy lama.

Z kolei w Przeworsku „żywą szopkę” przez wiele lat można było podziwiać w „Zielonej Dolinie” nieopodal klasztoru OO. Bernardynów. W tym roku ze względu na sytuację w kraju nie będzie ona organizowana. Jeśli sytuacja się poprawi „żywa szopka” stanie tam za rok.

Szopki zarówno te tradycyjne, żywe, jak i ruchome zapewne będzie można zobaczyć w niejednej miejscowości powiatu jarosławskiego czy przeworskiego. Zachęcamy zatem do obejrzenia.

 

EK