Termomodernizacja basenu potrwa do końca roku

Podpisana została umowa na termomodernizację basenu w Jarosławiu. Kryta pływalnia na czas remontu będzie zamknięta. Inwestycja za 2,2 mln zł rozpocznie się 22 kwietnia.

 

Inwestycję wykona firmą BIPV System Sp. z o.o. z Rzeszowa. Umowa została podpisana końcem ubiegłego tygodnia.

– W ramach prowadzonych prac wykonane zostanie docieplenie ścian zewnętrznych, w tym: elewacji budynku, cokołów budynku i ścian piwnic. Inwestycja obejmie położenie tynku, przebudowę podejść kanalizacji deszczowej, wymianę rur spustowych i rynien oraz docieplenie stropodachów budynku. Wymienione zostaną także okna. W budynku zastosowane zostaną alternatywne źródła energii w postaci instalacji fotowoltaicznej i pompy ciepła powietrze-woda – informuje Urząd Miasta Jarosławia.

Po zakończeniu prac użytkownicy będą mogli cieszyć się wyższym standardem usług. Inwestycja pochłonie 2,2 miliona złotych, z czego prawie 2 miliony pokryje pozyskane dofinansowanie. Miasto chciałoby, aby termomodernizacja krytej pływalni przy ul. Sikorskiego zakończyła się po 8 miesiącach od podpisania umowy z wyłonionym wykonawcą. Na ten czas z uwagi na bezpieczeństwo zamknięta będzie również odkryta pływalnia w sezonie letnim.

 

EK