SPR JKS San zdemolował Uniwersytet

PIŁKA RĘCZNA KOBIET – I LIGA: Piłkarki ręczne SPR JKS San Jarosław nie dały szans drużynie Uniwersytetu Warszawa. Nasze dziewczyny wygrały jak chciały, a w zespole pojawiły się kolejne wychowanki.

SPR JKS San Jarosław – AZS Uniwersytet Warszawa 37:23 (14:6)

JKS San: Kulpa, Musakova – Szczotka 3, Dębiak 2 cz [22-faul], Bartoszek 3, Pazdro 3, Długosz, Świerk 1, Stachowicz 3, Wicińska 6, Luberecka 3, Baran 1, Amanda Szymborska 10, Aleksandra Szymborska 2.

Kary 4 i 10 min.

Początek spotkania trochę zaskakiwał, bo gospodynie długo nie mogły wstrzelić się w bramkę i grały chaotycznie – co powinno dawać do myślenia trenerowi Michałowi Kubisztalowi. Gdy jednak jarosławskie zawodniczki złapały wiatr w żagle, to już nie było na nie mocnych. Przyjezdne zostały tak zablokowane, że nie rzuciły już gola do końca połowy, a gospodynie zdobyły ich aż 12. W bramce robotę robiły Annamaria Musakova i Dagmara Kulpa, zaś w ataku szalała Amanda Szymborska. Na długą przerwę jarosławski zespół schodził z 8 bramkami zapasu. Po zmianie stron dystans powiększył, chociaż nie ustrzegł się błędów. W pierwszej drużynie SPR JKS San pojawiły się kolejne wychowanki. – Takie jest nasze założenie. Klub to pierwsza drużyna, oraz zespoły młodzieżowe. Szkolimy dzieci i młodzież z Jarosławia oraz okolicy, najlepsze zawodniczki będą trafiać do zespołu seniorek. Seniorski zespół budujemy na bazie zawodniczek z zewnątrz oraz własnych wychowanek. Chcemy by ta drużyna identyfikowała się z miastem i była nie tylko na krótki czas, bo jak z tym bywało znamy już to z historii – mówią działacze SPR JKS San. W kolejnym meczu jarosławianki zmierzą się na wyjeździe z ekipą PreZero Radom.

Pozostałe mecze: Varsovia – PreZero 31:19 (13:7); Karczew – Wesoła 31:28 (17:17); Marcovia – AZS AWF 23:34 (9:18); AZS UMCS Lublin – Handball Rzeszów 36:20 (15:10). Pauza SMS.

1. Varsovia                         13        39        462-330
  2. AZS AWF Warszawa         13        35        409-303
  3. AZS UMCS Lublin                 13        27        387-305
  4. JKS San Jarosław                 12        24        377-312
  5. MKS Karczew                 13        22        338-328
  6. SMS Płock                         12        18        331-339
  7. PreZero APR Radom         13        14        310-342
  8. Wesoła Warszawa                 12        12        354-347