Bez problemów w Elblągu

PIŁKA RĘCZNA KOBIET – PGNiG SUPERLIGA: Piłkarki ręczne Eurobudu nie miały problemów ze zwycięstwem w Elblągu. Przedostatni w tabeli Start tylko fragmentami nawiązywał walkę. Ostatecznie zespół Raidera Moistada wygrał różnicą sześciu bramek.

– W naszą grę wkradło się zbyt dużo błędów, z czego poszły kontry. Była też słaba skuteczność w naszym wykonaniu i nie potrafiłyśmy upilnować koła. To przełożyło się na końcowy wynik. Jarosław nam nie leży. Musimy trenować, dać z siebie jeszcze więcej i zobaczymy co będzie dalej – mówiła po końcowym gwizdku Katarzyna Cygan, szczypiornistka Startu. – Dziewczyny z Elbląga stawiają u siebie wymagające warunki. Start to świetny zespół, ma młode i ambitne zawodniczki, które nie boją się podejmować ryzykownych decyzji – podsumowała natomiast Valentina Nestsiaruk, zawodniczka Eurobudu. Wynik otworzyła Magda Balsam. W pierwszych minutach pojedynku zarysowała się przewaga gospodyń, które prowadziły 4:2. Potem piłkarki Eurobudu odrobiły straty i w 10. minucie tablica wyników wskazywała po 5. W kolejnych minutach Eurobud zwiększył dystans i chociaż w drugiej połowie gra toczyła się trochę bramka za bramkę, to miejscowe nie miały żadnych atutów.

Inne wyniki: Kielce – Piotrcovia 31-33, Koszalin – Kobierzyce 24-26, Lublin – Zagłębie 4-3 po karnych.