Spotkania seniorów w gminie Radymno

W gminie Radymno uroczyście świętowano Dzień Babci i Dziadka. Spotkania z okazji tego święta odbyły się m.in. w szkołach podstawowych w Korczowej, Ostrowie i Skołoszowie oraz w świetlicach wiejskich w Budzyniu, Zamojscach i Duńkowicach.

 

Tymi inicjatywami panie z Kół Gospodyń Wiejskich chciały podkreślić, jak ważną rolę w społeczeństwie pełnią babcie i dziadkowie.

– Seniorzy z naszej gminy mieli okazję usiąść przy wspólnym stole, napić się kawy, porozmawiać i powspominać. Czas upływał w bardzo miłej atmosferze – mówią organizatorzy tych wydarzeń.

Uczestnicy tych wydarzeń obejrzeli programy artystyczne przygotowane przez uczniów lokalnych szkół. W większości były to wzruszające wiersze, scenki z życia babci i dziadka oraz wesołe piosenki związane tematycznie z obchodzonym świętem. Zwieńczeniem tych wydarzeń był pyszny poczęstunek. – Cieszy mnie fakt, że wydarzenia te spotkały się z tak ciepłym przyjęciem – mówi Bogdan Szylar, wójt Gminy Radymno. – Mamy nadzieję, że te integracyjne spotkania będą impulsem do dalszej aktywności naszych seniorów – dodają organizatorzy, składając uczestnikom najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, szczęścia, pogody ducha, spokoju i radości w gronie kochającej rodziny i najbliższych.

Opr. EK, fot. org.